اقامت

اقامتگاه کوهستانی قبیله آدم مکانی متفاوت در کوهپایه های هیمالیاست. برای رسیدن به این اقامتگاه که در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد باید یک ساعت در جنگل دست نخورده پیاده روی کرد. این اقامتگاه در ۱۸ کیلومتری شهر پخارا ( دومین شهر بزرگ نپال‌ ) قرار دارد. توریستهای زیادی از کشورهای مختلف دنیا برای یک خوراک خوب، محیط جنگلی و دیدن رشته کوه عظیم آناپورنا به این مکان سفر می کنند. 

چگونه به قبیله آدم سفر کنیم

برای ورود به کشور نپال شما نیاز به ویزای توریستی دارید. ویزای توریستی در فرودگاه قابل دریافت می باشد. 

پس از ورود به کاتماندو (پایتخت) شما می توانید با اتبوس توریستی و یا هواپیما به شهر پخارا بیایید. پرواز از کاتماندو به پخارا حدود ۲۰ دقیقه طول میکشد و بهترین ایرلاین برای پرواز بودا ایر است. اتبوس توریستی ساعت ۷ صبح از پخارا شروع به حرکت می کند و معمولا ۵-۶ ساعت طول می کشد تا به پخارا برسد. در صورت انتخاب اتبوس بهتر آن است که یک شب را در پخارا بگذرانید. 

برای ادامه سفر از پخارا به قبیله آدم می توانیید از جیپ و اتبوس محلی استفاده کنید. مقصد جیپ ۱-۵ نفره دهکده ماکانپور در ارتفاع ۱۴۵۰ متری است که از آنجا تا اقامتگاه یک ساعت پیاده روی خواهد بود. مقصد اتبوس محلی قاتیچینا است که آخرین ایستگاه اتبوس هست. از قاتیچینا تا دهکده ماکانپور حدود یک ساعت و نیم کوه پیمایی هست. پس در صورت انتخاب جیپ شما تنها یک ساعت پیاده راه خواهید رفت و در صورت انتخاب اتبوس محلی حدود ۳ ساعت پیاده راه خواهید رفت.

در قبیله آدم چه می کنیم

قبیله آدم یک روش زندگیست. اینکه چگونه با طبیعت می شه ارتباط برقرار کرد و چگونه در چرخه سنت قرار گرفت. سالم سازی، یوگا، مدیتیشن، کشاورزی، رازهای بقا و دوری از اجتماع وحش مباحث اصلی و فعالیت این مجموعه است.

کجا اقامت می کنیم

اقامتگاه کوهستانی قبیله آدم ۳ اطاق مهمان در ساختمانی مجزا دارد. اتاقها به سبک باستانی و از سنگ ، گل و چوب ساخته شده اند. اطاق شماره یک ۲ نفره (تخت بزرگ)، اطاق شماره دو ۳ نفره (یک تخت بزرگ و یک یک نفره) و اتاق شماره سه ۲ تخت یک نفره دارد. در صورت اینکه شما یک نفر باشید، یک اتاق شخصی برای شما در نظر گرفته می شود.

در صورت اینکه گروه شما از ۷ نفر بیشتر باشد اتاق های خانه بزرگ به شما اختصاص داده می شود. ظرفیت اقامتگاه ۱۲ مهمان می باشد.

چرا قبیله آدم

قبیله آدم از سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را در زمینه اقامت توریست و تولید خوراک ارگانیک در کشور نپال آغاز کرد. این مجموعه که از دنیای مدرن و شهری بدور است با متد سنتی کشاورزی و بدون استفاده از هر گونه ماده شیمیایی خوراک مهمانان خود را تولید می کنید. حیواناتی همچون بوفالو، اردک، بلدرچین، مرغ و خروس، زنبور و … در این مجموعه تفریحی زندگی می کنند. برنج ارگانیک محصول خاص این مزرعه است. سبک زندگی و لوکیشن این مجموعه جهت سالم سازی روح و روان طراحی شده است. با بودن در این مجموعه دید شما نسبت به زندگی تغییر خواهد کرد.

چه فصلی بهترین زمان سفر به قبیله آدم است

زندگی در قبیله آدم ۴ فصل است. اما در فصل تابستان باران مانسونی وجود دارد که از ماه تیر تا پایان شهریور طول می کشد. بهترین ماه های سال اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد و مهر، آبان، آذر است.

هزینه اقامت

پیشنهاد ما برای اقامت در قبیله آدم حداقل ۲ شب است. هزینه اقامت برای هر نفر همراه با خوراک بی نظیر ارگانیک و اتاق ۳۵ دلار معادل ۳۶۰۰ روپی نپال است. در صورت رزرو از کشور ایران این مبلغ به قیمت روز دلار در ایران نیز قابل پرداخت می باشد.